Vai overloks ir nepieciešams?

Overloku veidi, iespējas, atšķirības. T.sk. plakanšuves šujmašīnas.

Vai overloks ir nepieciešams?

Atbildētlietotājs niameja rakstīja Trešdiena Decembris 24, 2008 10:27 pm

Nesaprotu, vai vajag overloku, lai mājās pati priekš sevis šūtu, vai nevajag?
niameja

Atbildes: 5
Pievienojies: Trešdiena Decembris 24, 2008 10:20 pm

Re: Vai overloks ir nepieciešams?

Atbildētlietotājs sujmasinas.lv rakstīja Ceturtdiena Decembris 25, 2008 12:20 pm

Labdien, Niameja!
Prieks par Tavu dalību mūsu forumā!!! :)
Ja Tavai šujmašīnai ir overloka dūrieni malu apstrādei, bez overloka var iztikt. Bet jāņem vērā, ka ar overloku apstrādātas vīles vienmēr būs kvalitatīvākas, jo overloks vispirms apgriež auduma malu un tikai pēc tam apmetina.
sujmasinas.lv

Atbildes: 105
Pievienojies: Trešdiena Decembris 24, 2008 11:23 pm

Atbildētlietotājs niameja rakstīja Piektdiena Janvāris 02, 2009 3:30 pm

sujmasinas.lv rakstīja:Labdien, Niameja!
Ja Tavai šujmašīnai ir overloka dūrieni malu apstrādei, bez overloka var iztikt. Bet jāņem vērā, ka ar overloku apstrādātas vīles vienmēr būs kvalitatīvākas, jo overloks vispirms apgriež auduma malu un tikai pēc tam apmetina.

Protams, gribas jau kārtīgas vīles :D Bet vai ar overloku šūt var viegli iemācīties? Un kā, lai saprotu, kādu overloku vajag neprofesionālim?
niameja

Atbildes: 5
Pievienojies: Trešdiena Decembris 24, 2008 10:20 pm

Atbildētlietotājs sujmasinas.lv rakstīja Sestdiena Janvāris 03, 2009 8:36 pm

niameja rakstīja:
sujmasinas.lv rakstīja:Labdien, Niameja!

Protams, gribas jau kārtīgas vīles :D Bet vai ar overloku šūt var viegli iemācīties? Un kā, lai saprotu, kādu overloku vajag neprofesionālim?

Apstrādāt vīles ar mūsdienu overlokiem ir pavisam vienkārši un arī diegu ievēršana grūtības nesagādās. Neprofesionālim ;) piemērots būs Janome 744 overloks. Ar to nav sarežģīti strādāt un tas labi padodas regulēšanai, šujot dažāda veida audumus. Un atceries, ja gribi kvalitatīvas vīles, ļoti lētus overlokus neiesaku iegādāties!Tie parasti labi šuj tikai vidēji biezus kokvilnas audumus :D
P.s. Iegādājoties overloku mūsu veikalā, mēs apmācam arī kā ar to strādāt :)
sujmasinas.lv

Atbildētlietotājs Foxy rakstīja Sestdiena Janvāris 10, 2009 8:51 pm

Sveikiņi! Es te jauniņā. Skatos, ka interesantas lietas te runājat. :) Man ar ir doma par overloka iegādi. Es te šuju sev un ģimenei. Un dikti nepatīk tās parastās šujmašīnas vīles. Bet ieejot veikalā ir dikti bail no tā aparāta, ko sauc par oveloku. Nu dikti tāds komplicēts izskatās. Un tad man vēl ir jautājumi! Kāda ir starpība starp 3 un 4 un 5 diegu overlokiem?
Foxy

Atbildes: 3
Pievienojies: Sestdiena Janvāris 10, 2009 8:46 pm

Atbildētlietotājs sujmasinas.lv rakstīja Svētdena Janvāris 11, 2009 1:23 pm

Foxy rakstīja:Sveikiņi! Es te jauniņā. Skatos, ka interesantas lietas te runājat. :) Man ar ir doma par overloka iegādi. Es te šuju sev un ģimenei. Un dikti nepatīk tās parastās šujmašīnas vīles. Bet ieejot veikalā ir dikti bail no tā aparāta, ko sauc par oveloku. Nu dikti tāds komplicēts izskatās. Un tad man vēl ir jautājumi! Kāda ir starpība starp 3 un 4 un 5 diegu overlokiem?

Labdien, Foxy! :)
No overlokiem baidīties nevajag;) Mūsdienu overloki nemaz tik sarežģīti nav. Un vienmēr jau ir instrukcijas un konsultācijas:)
Kas attiecas uz atšķirībām starp overlokiem, tad tos parasti iedala 4-diegu un 5-diegu overlokos. 4- diegu overloki ir paredzēti darbam ar 4, 3 un daži arī ar 2 diegiem, un tie griež un apmetina vīles. 5-diegu overloki ne tikai griež un apmetina vīles, bet ar tiem var šūt arī plakanās vīles (malu nolocījumi) un ķēdītes dūrienu. Palasi sadaļā "Akadēmija" par overlokiem.
sujmasinas.lv

Atbildētlietotājs Lantra rakstīja Svētdena Janvāris 11, 2009 3:18 pm

Laba diena! Es te atļaušos piemetināt arī šo to par overlokiem. Ja jums, mājās šujot, gribās iegūt izstrādājumu arī ar glītu iekšpusi, ne tikai ārpusi, tad overloks ir obligāti vajadzīgs! :) Pārsvarā jau audumu apstrādā ar trīs diegu oveloka dūrienu, bet četru diegu funkcija! Mmm... Tas tik ir ko vērts! Jūs varat pusstundas laikā sašūt sev gatavu trikotāžas krekliņu vai pat kleitu! Jo četru diegu funkcija ir gan ar maliņu apdari, gan arī vēl cetrutais diegs ir tas, kurš nošuj un nostiprina oveloka dūrienam pa virsu. Tad, kad viens un divi sašūtas sānu vīles, noņemiet ceturto nost un uzregulējiet ierullēto trīsdiegu vīli, un apšujiet ar to apakšamalu, piedurkņu galus un kakla izgriezumu. Jauns tērps viens un divi gatavs! ;)
Protams piecu diegu overloks jau ir cits stāsts. Vairāk vai mazāk ar to tomēr darbojas profesionāļi. :) Mans favorīts vienmēr ir bijis Husqvarna 936!!! Hmmm... es gan nezinu vai tagad nav jau kas labāks izdomāts :lol:
Lantra

Atbildes: 2
Pievienojies: Piektdiena Decembris 26, 2008 11:33 am

Atbildētlietotājs Rūtule rakstīja Piektdiena Jūlijs 02, 2010 1:54 pm

Lantra rakstīja:Laba diena! Es te atļaušos piemetināt arī šo to par overlokiem. Ja jums, mājās šujot, gribās iegūt izstrādājumu arī ar glītu iekšpusi, ne tikai ārpusi, tad overloks ir obligāti vajadzīgs! :) Pārsvarā jau audumu apstrādā ar trīs diegu oveloka dūrienu, bet četru diegu funkcija! Mmm... Tas tik ir ko vērts! Jūs varat pusstundas laikā sašūt sev gatavu trikotāžas krekliņu vai pat kleitu! Jo četru diegu funkcija ir gan ar maliņu apdari, gan arī vēl cetrutais diegs ir tas, kurš nošuj un nostiprina oveloka dūrienam pa virsu. Tad, kad viens un divi sašūtas sānu vīles, noņemiet ceturto nost un uzregulējiet ierullēto trīsdiegu vīli, un apšujiet ar to apakšamalu, piedurkņu galus un kakla izgriezumu. Jauns tērps viens un divi gatavs! ;)
Protams piecu diegu overloks jau ir cits stāsts. Vairāk vai mazāk ar to tomēr darbojas profesionāļi. :) Mans favorīts vienmēr ir bijis Husqvarna 936!!! Hmmm... es gan nezinu vai tagad nav jau kas labāks izdomāts :lol:

Bet tādā gadījumā, ja es plānoju lielākoties šūt tieši trikotāžu, tad varbūt man nemaz nevajag iegadāties šujmašīnu, pietiktu tikai ar overloku? :?:
Un kā ir ar tiem overloka dūrieniem, kas ir dažām šujmašīnām? :shock:
Rūtule

Atbildes: 1
Pievienojies: Piektdiena Jūlijs 02, 2010 1:50 pm

Atbildētlietotājs sujmasinas.lv rakstīja Pirmdiena Jūlijs 05, 2010 12:26 pm

Rūtule rakstīja:
Lantra rakstīja:Laba diena! Es te atļaušos piemetināt arī šo to par overlokiem. Ja jums, mājās šujot, gribās iegūt izstrādājumu arī ar glītu iekšpusi, ne tikai ārpusi, tad overloks ir obligāti vajadzīgs! :) Pārsvarā jau audumu apstrādā ar trīs diegu oveloka dūrienu, bet četru diegu funkcija! Mmm... Tas tik ir ko vērts! Jūs varat pusstundas laikā sašūt sev gatavu trikotāžas krekliņu vai pat kleitu! Jo četru diegu funkcija ir gan ar maliņu apdari, gan arī vēl cetrutais diegs ir tas, kurš nošuj un nostiprina oveloka dūrienam pa virsu. Tad, kad viens un divi sašūtas sānu vīles, noņemiet ceturto nost un uzregulējiet ierullēto trīsdiegu vīli, un apšujiet ar to apakšamalu, piedurkņu galus un kakla izgriezumu. Jauns tērps viens un divi gatavs! ;)

Bet tādā gadījumā, ja es plānoju lielākoties šūt tieši trikotāžu, tad varbūt man nemaz nevajag iegadāties šujmašīnu, pietiktu tikai ar overloku? :?:
Un kā ir ar tiem overloka dūrieniem, kas ir dažām šujmašīnām? :shock:

Ar parasto 4-diegu overloku var sašūt tikai izstrādājumu sānu vīles, lai atšūtu apakšmalu, nepieciešams 5-diegu overloks vai 4-diegu overloks ar 5- diegu overloka funkcijām (Huskylock S21).
Overloka dūrieni ir praktiski visām mūsdienu šujmašīnām (vismaz tām, kuras ražotas normālās šujmašīnu rūpnīcās :))
Overloka dūrieni parasti ir vairāki un tie ir paredzēti dažādu audumu veidu apstrādei. Tikai jāatceras tas, ka šujmašīna nenogriež lieko vīles daļu un ar overloku apstrādātas vīles vienmēr būs glītākas.
sujmasinas.lv

Atgriezties uz Overloki

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

Izstrāde un atbalsts