Ja neatradi meklēto tad, vaicā mums !

Aktualitātes

Brother bezmaksas meistarklase

Pērc Brother šujmašīnu oktobrī un dāvanā saņem meistarklasi "Iepazīsti savu šujmašīnu" 50 EUR vērtībā.

Lasīt vairāk...

Akadēmija

Kā izvēlēties pareizo pēdiņu šūšanai?

Ikviens darbs, izpildot to ar atbilstošajiem darba rīkiem, tiks padarīts daudz ātrāk un precīzāk, un pabeigtais darbs izskatīsies daudz profesionālāk paveikts. Šūšana nav izņēmums. Viens no svarīgākajiem darba rīkiem šujot, ir šujmašīnas pēdiņa. Šujmašīnu pēdiņas tiek piedāvātas plašā klāstā un tās padara ikdienišķus šūšanas darbus daudz vienkāršākus. Dažādo pēdiņu pielietošana paver arī jaunas iespējas izstrādājumu dekoratīvajai apdarei.

Terminoloģijas vārdnīca un skaidrojumi

# A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Z

#

1 - soļa pogcaurums - šujmašīna automātiski nošuj pogcaurumu, sekojot pēdiņā ievietotās pogas izmēram. Dažiem šujmašīnu modeļiem pogcauruma izmēru milimetros ieprogrammē ar taustiņu palīdzību.

4 - soļu pogcaurums - šujot, nepieciešams sekot pogcauruma malu garumam un pārslēgt operācijas (vispirms tiek nošūta viena pogcauruma mala vajadzīgajā garumā, pārslēdz operāciju, tad nošuj gala nostiprinājumu, pārslēdz operāciju, tālāk otra pogcauruma mala, pārslēdz operāciju un otrs gala nostiprinājums). Šāda pogcauruma šūšana ir sarežģītāka un patērē vairāk laiku.

Uz augšu

A

Adatas augšējā/apakšējā pozīcija - iespēja ar taustiņa palīdzību izvēlēties, kurā augšējā vai apakšējā pozīcijā nostāsies adata, pārtraucot šūšanu.

Atpakaļgaitas taustiņš vai svira - turot nospiestu šo taustiņu vai sviru, šujmašīna šuj dūrienus atpakaļgaitā, lai nostiprinātu vīli. Atlaižot taustiņu, šujmašīna turpina šūt virzienā uz priekšu.

Automātiska diega nogriešana - piespiežot taustiņu, automātiski tiek nogriezts augšējais un apakšējais diegs.

Automātiska diega nostiprināšana - vīles sākumā un nobeigumā šujmašīna nošuj dažus, ļoti maza garuma dūrienus uz vietas vai arī dažus dūrienus turp/atpakaļ gaitā, vīles nostiprināšanai.

Automātiska pēdiņas pacelšana - pārtraucot šūšanu, šujmašīnas pēdiņa automātiski tiek pacelta, lai vieglāk varētu pārvietot audumu. Šāda funkcija visbiežāk sastopama izšūšanas mašīnām.

Uz augšu

B

„Brīvā pleca” platforma - iespēja, noņemot piederumu kastīti, pārveidot šujmašīnas darba virsmu tā, lai uz tās varētu uzvilkt šauras, cilindriskas detaļas (piedurkņu un bikšu galus u.c).

Uz augšu

D

Diega ievēršanas palīgierīce - palīdz ātri ievērt augšējo diegu adatā. Palīgierīces metāla āķītis izvelk augšējā diega cilpu caur adatas „actiņu”. Nevar izmantot diega ievēršanas palīgierīci, ja šuj ar adatām tievākām par Nr. 75.

Diferenciālis - mehānisms kustības pārnešanai no vienas uz divām vārpstām. Nodrošina overloka auduma padeves mehānisma darbību (regulējot diferenciāļa uzstādījums var izmainīt, cik daudz vai maz tiek pārvietots audums šūšanas laikā).

Uz augšu

E

Ekrāns - virsma, uz kuras, atkarībā no šujmašīnas veida, tiek parādīti dūrienu uzstādījumi, dūriena grafiskais zīmējums vai kārtas numurs, šūšanas padomdevēja ieteikumi, dizaini izšūšanai u.c.

Uz augšu

H

Horizontālais kuģītis - kuģītis novietots horizontāli un to nosedz caurspīdīgs vāciņš, kas šūšanas procesa laikā ļauj sekot diega daudzumam spolītē. Šādā kuģīša mehānismā ir ļoti ērti ievietot spolīti un šujmašīnas vibrācija šūšanas laikā ir minimāla. Horizontāli novietota kuģīša mehānisma sistēma novērš arī apakšējā diega samudžināšanos un pārrāvumus.

Uz augšu

I

Izšūšanas plecs - īpaša palīgierīce rāmja iestiprināšanai šujmašīnām, kuras paredzētas izšūšanai.

Uz augšu

O

Overloka dūrieni - dūrieni, kuri paredzēti audumu malu apstrādei, lai novērstu to iziršanu.

Uz augšu

P

Pēdiņas spiediena regulēšana - iespēja regulēt spiedienu, ar kādu pēdiņa piespiež audumu. Parasti šujot biezus trikotāžas audumus vai ādu, nepieciešams samazināt pēdiņas spiedienu.

Uz augšu

S

Spoguļattēls - dūrienu šūšana pretējā virzienā horizontālā vai vertikālā plaknē, ja dūriens nav simetrisks.

Šūšanas ātruma regulēšana - iespēja ierobežot maksimālo šūšanas ātrumu. Šūšanas ātrumu nosaka spēks ar kādu tiek piespiests pedālis. Uzstādot šūšanas ātruma regulētāju pret kādu no ātruma ierobežošanas atzīmēm un pat piespiežot pedāli ar maksimālu spēku, šūšanas ātrums attiecīgi būs vairāk vai mazāk samazināts.

Uz augšu

T

Trikotāžas vai elastīgie dūrieni - dūrieni, kuri ir elastīgi un izstiepjot audumu, stiepjas tam līdzi. Šie dūrieni paredzēti trikotāžas vai citu elastīgu audumu šūšanai.

Uz augšu

V

Vertikālais kuģītis - kuģītis novietots vertikāli un tā kustības virziens ir līdzīgs kā svārstam. Šādas sistēmas kuģīša mehānisms parasti ir izveidots elektromehāniskajām šujmašīnām. Šujmašīnām ar vertikālo kuģīti parasti ir mazāks šūšanas ātrums, ierobežots dūriena platuma lielums un lielāka vibrācija šūšanas laikā, salīdzinot ar šujmašīnām, kurām kuģītis novietots horizontāli.

Uz augšu


Izstrāde un atbalsts